top of page

TWÓRCZE WARSZTATY TO NASZA SPECJALNOŚĆ

 

Sztuka współczesna to emocje wyrażone kolorem, strukturą, materią lub mową ciała. 

Jest tak szybka i tak zmienna jak świat, w którym żyjemy. 

Chcemy przekonać dzieci do niej, wyjaśnić jej zagadki, nauczyć je ją czytać, a przede wszystkim nauczyć się przez nią wyrażać. 

 

Oto niektóre z naszych projektów:

 

PSTRYK MYK Kwartalnik dla dzieci

PSTRYK MYK Kwartalnik dla dzieci

Pstryk Myk to kwartalnik dla polskich dzieci mieszkających w Belgii. Powstał we współpracy ze stowarzyszeniem taka to IDEA i przyjaciółmi KIWI, nauczycielami, psychologami, prawnikami, pisarką, artystami i przede wszystkim dziećmi! Projekt współfinansowany ze środków Ambasady RP w Brukseli.

RYMUJEMY I SZYJEMY

RYMUJEMY I SZYJEMY

Cykl sobotnich warsztatów rodzinnych inspirowanych wierszami Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

KIWI UCZY LINORYTU

KIWI UCZY LINORYTU

Już we wrześniu ruszamy z nową serią warsztatów dla dzieci. Tym razem pokażemy Wam fantastyczną technikę linorytu, która jest techniką graficzną należąca do technik druku wypukłego, Linoryt jest podobny do drzeworytu, ale zamiast w drewnie, żłobi się w linoleum. Nanosi się nań rysunek, a potem wycina różnymi dłutkami i nożykami. Podczas spotkania poznacię tę technikę druku wypukłego, własnoręcznie przygotujecie projekt, wykonacie matrycę oraz wiele kolorowych odbitek.

KIWI SECESYJNIE

KIWI SECESYJNIE

Cykl sześciu interdyscyplinarnych warsztatów, podczas których przybliżyłyśmy dzieciom sztukę Młodej Polski i secesji, znanej we Francji, Belgii i krajach anglosaskich jako art nouveau. Warsztaty te były fantastyczną wycieczką śladami secesji w Europie. Dzieciaki poznały techniki charakterystyczne dla tej epoki, takie jak plakat, płaskorzeźba czy mozaika. Zwieńczeniem projektu była wystawa prac dzieci.

KIWI O SZTUCE WSPÓŁCZESNEJ

KIWI O SZTUCE WSPÓŁCZESNEJ

W maju 2013 roku pojawiło się na rynku z cyklem 5 prowadzonych po angielsku warsztatów o sztuce współczesnej. Poprzez interaktywne i interdyscyplinarne działania angażujące obraz, ruch i dźwięk, dzieci poznawały, czym jest: dizajn, animacja, performans, sztuka ulicy, sztuka krajobrazu.

KIWI FOLKOWO

KIWI FOLKOWO

Duży, autorski projekt KIWI FOLKOWO stworzony specjalnie dla polskich dzieci mieszkających w Brukseli, który uzyskał dofinansowanie z Wydziału Konsularnego RP w Brukseli. W trakcie 10 zajęć, które odbywały się od października 2013 r. do lutego 2014 r., dzieci poprzez zabawę, edukację i obcowanie z polskim folklorem zaznajamiały się z polską kulturą i tradycją w nowoczesny sposób. To była fantastyczna podróż przez regiony Polski zakończona wernisażem i wydaniem książeczki z pracami dzieci.

SZTUKA ZIEMI W OGRODACH WIELS

SZTUKA ZIEMI W OGRODACH WIELS

Ekologia to bliski KIWI temat. We współpracy z Urban Ecology Centre zorganizowało bezpłatne otwarte warsztaty dla dzieci z Land Artu w ogrodach Wiels w Brukseli. SZTUKA KRAJOBRAZU – to warsztat, w którym inspiracją do działań artystycznych jest natura i otaczający krajobraz. Tworząc prace, dzieci korzystają z materiałów znalezionych w parku lub pochodzących z recyklingu. Warsztat miał na celu pokazanie, że sztuka jest wokół nas, a materiały do jej tworzenia znajdziemy nie tylko w sklepie.

KIWI ABSTRAKCYJNIE

KIWI ABSTRAKCYJNIE

KIWI ABSTRAKCYJNIE - cykl 4 spotkań ze sztuką bardzo abstrakcyjną. Dzieci kleksami farby i z rozmachem wyobraźni przez trzy miesiące zgłębiały tajniki sztuki współczesnej. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na różne pytania z nią związane. Czym jest sztuka współczesna? Jak ją zrozumieć? Jak się przez nią wyrazić? Dlaczego bohomazy mogą być piękne i dlaczego wystawia się je w galeriach? Mówiliśmy m.in. o malarstwie gestu, happeningu, flashmobie, street arcie i instalacji. Warsztaty zakończyła wystawa.

KIWI W ANTWERPII

KIWI W ANTWERPII

W listopadzie ubiegłego roku KIWI zostało zaproszone do współpracy nad projektem Szkoły Polskiej, Sint Jan Berchmanscollege i Children of Europe w Antwerpii „Moja przestrzeń kulturowa – warsztaty z polskiego designu inspirowanego folklorem”. Poprowadziło tam zajęcia z designu dla dzieci różnych narodowości mieszkających w Belgii. Celem projektu była promocja kultury polskiej, a szczególnie polskiego designu inspirowanego folklorem.

A w moim mieście jest inaczej

A w moim mieście jest inaczej

„A w moim mieście jest inaczej" to wydawniczy projekt drużyny KIWI. Jest to bogato ilustrowana publikacja, która ma ułatwić polskim dzieciom proces integracyjny w Belgii. Książka ma formę edukacyjnej historyjki dotyczącej dwójki dzieci mieszkających w dwóch miastach Europy. Jej bohaterami są Franek, urodzony i mieszkający w Belgii, i Marysia, mieszkająca w Gdańsku, której rodzice planują przeprowadzkę do Belgii. Dzieci wymieniają się spostrzeżeniami na temat różnic pomiędzy ich krajami.

INNE

INNE

KIWI organizuje przede wszystkim autorskie warsztaty dla dzieci, zarówno grupowe, jak i indywidualne. W ofercie znajdują się także zajęcia dla dorosłych ze sztuki współczesnej, zajęcia indywidualne i grupowe z rysunku i malarstwa. KIWI ma spore doświadczenie we współpracy z placówkami oświaty i instytucjami kulturalnymi przy organizacji aktywności dla dzieci i festiwali.

KIWI KSIĄŻKOWO

KIWI KSIĄŻKOWO

To serią spotkań, podczas których dzieci poznają proces powstawania książki i różne techniki plastyczne wykorzystywane w ilustracji. W pierwszym etapie zetkną się z najnowszymi i najlepszymi pozycjami wydawniczymi na polskim rynku. Podczas kolejnych spotkań przejdą cały proces powstawania książki, od momentu wymyślenia bohaterów, przez stworzenie historii i ilustracji, a także projektu okładki, aż po wykonanie prototypu. Owocem warsztatów będzie model autorskiej książki każdego uczestnika.

KIDS in the box

KIDS in the box

W niedzielę, 20 września 2015, D44 Architecture i KIWI zaprosili dzieciaki na streetartowe działania na Place Flagey. Tam mogły zabawić się w artystów i zaprojektować nowy wygląd boksów, które są częścią wystawy ART-IN-THE-BOX "MAGIC BOX - POLISH DESIGN" w ramach Brussel Design September. Boksy promują polskich projektantów i ich przedmioty sztuki użytkowej.

  • Wix Facebook page
bottom of page