top of page

Z WYOBRAŹNIĄ O SZTUCE

KIWI to artystyczny kolektyw dwóch przyjaciółek, które połączyła pasja do sztuki współczesnej i designu.

Tą pasją uwielbiają zarażać innych.

KIWI chce odkryć przed dziećmi magiczny świat barw i kolorów, skłonić dorosłych, by nie obchodzili galerii sztuki współczesnej szerokim łukiem, a także obudzić w małych i dużych pasję do kreatywnego działania.

KIWI organizuje również warsztaty dla dorosłych ze sztuki współczesnej, jednodniowe warsztaty na zamówienie, zajęcia indywidualne i grupowe z rysunku i malarstwa. Jest także otwarte na współpracę z placówkami oświaty i instytucjami kulturalnymi.

AKTUALNOŚCI

NUMER WIOSENNY JUŻ JEST!

Nowy PSTRYK MYK jest już dostępny.

Nr 1(2)/2016 znajdziecie w polskich szkołach

w Belgii, Konsulacie i oddziałach Belgica titres-services w Brukseli.

PSTRYKA MYKA możecie także przeczytać on-line:

https://issuu.com/pstrykmykkwartalnik

PSTRYK MYK

JUŻ NIEBAWEM

W BELGII

Z radością przedstawiamy wam nasz nowy projekt, który powstał ze współpracy we stowarzyszeniem taka to IDEA i zaprzyjaźnionymi specjalistami z różnych dziedzin.

Także dzieci wypowiadają się na łamach kwartalnika. Bo to w końcu pismo dla nich! 

KIWI UCZY LINORYTU

Już we wrześniu ruszamy z nową serią warsztatów dla dzieci.

Tym razem pokażemy Wam fantastyczną technikę linorytu, która jest techniką graficzną należąca do technik druku wypukłego. Linoryt jest podobny do drzeworytu, ale zamiast w drewnie, żłobi się w linoleum. Nanosi się nań rysunek, a potem wycina różnymi dłutkami i nożykami. Podczas spotkania poznacię od podstaw tę arcyciekawę i dającą świetne efekty technikę druku, własnoręcznie przygotujecie projekt, wykonacie matrycę oraz wiele kolorowych odbitek.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu

w Brussels Art Factory 

82, Rue Coenraet

1060 Saint-Gilles

 

22.10.2016 r.,  godz. 14.00 

26.11.2016 r.,  godz. 14.00 

10.12.2016 r.,  godz. 14.00 

28.01.2017 r.,  godz. 14.00

lutowy termin zostanie ustalony

 

Cena: 125 EUR

Liczba miejsc: 16 osób

Wiek: 8+ (pracujemy z nożami i dłutami) 

Informacja i zapisy: kiwi.art.be@gmail.com

Decyduje kolejność zgłoszeń.

KIWI zastrzega sobie możliwość odwołania zajęć, jeśli nie zbierze się grupa.

RYMUJEMY

I SZYJEMY

 

WARSZTATY RODZINNE

Rodzinnie rymujemy i szyjemy, bo tak nazywają się dofinansowane przez Ambasadę zajęcia, to spotkanie dzieci z twórczością znanych chyba wszystkim polskim dzieciom poetów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Pierwsze spotkanie „Rodzina na straganie” będzie inspirowany wierszem „Na straganie”. Dzieci i rodzice będą rozmawiali o zwyczajach polskich przy stole, tradycjach z nim związanych oraz o potrawach polskich z udziałem warzyw w roli głównej. Dzieci będą mogły powiedzieć także nieco na temat zwyczajów, jakie panują przy ich stołach w domu. Będzie to także wyśmienity moment, by porozmawiać z dziećmi na temat zdrowego odżywiania i korzyści wynikających z jedzenia owoców i warzyw sezonowych, a także na „przemycenie” pomysłów na rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych. Potem uczestnicy przejdą do działań czysto plastycznych. Każda rodzina zaprojektuje swój obrus, który zadrukuje, używając stempli z warzyw!

 

Drugie spotkanie będzie inspirowane wierszem „Ptasie radio” Juliana Tuwima. Podczas warsztatów „Tu nadaje ptasie radio” dzieci i rodzice będą rozmawiać o zwyczajach ptaków żyjących w polskich lasach, a także poznają ciekawostki z ich życia. Następnie każda rodzina wybierze sobie jednego z ptasich bohaterów wiersza i wykona go w formie 3D. Dzieciaki będą projektować, szyć, kleić ptaki w formie dużych materiałowych rzeźb, by potem umieścić je w kartonowym lesie!

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu

w Brussels Art Factory 

82, Rue Coenraet

1060 Saint-Gilles

 

22.10.2016 r.,  godz. 10.00 

26.11.2016 r.,  godz. 10.00 

Cena: 60 EUR za oba zajęcia (dziecko i rodzic łącznie)

Wiek: 5+

Informacja i zapisy: kiwi.art.be@gmail.com

Decyduje kolejność zgłoszeń.

  • Wix Facebook page
bottom of page