top of page
  • Wix Facebook page

KIWI powstało w 2013 roku.  Agnieszka Gajewska, Justyna Kuklo i Małgorzata Marmurowicz stworzyły kolektyw artystyczny. Połączyła je fascynacja sztuką współczesną i designem. Obecnie KIWI prowadzą Justyna i Małgorzata.

Agnieszka, autorka tak lubianego logo KIWI, wyjechała z Belgii. Ostatni projekt, który zrobiły wspólnie, to książka dla dzieci „A w moim mieście jest inaczej”.

www.w-moim-miescie.blogspot.be

MAŁGORZATA MARMUROWICZ – przedsiębiorcza mama Frania i małej Zu, wegetarianka, dziennikarka i graficzka, entuzjastka współczesnego wzornictwa, zafascynowana pomysłowością dzieci i ich niespożytą energią. Ostatnie pieniądze wyda na książki dla dzieci, ma ich w domu ponad sto. Ze słabością do polskiego designu ostatniego dziesięciolecia, który zresztą uczyniła tematem swojego dyplomu (Infographie) w Instytucie Diderota w Brukseli. Współtwórczyni i redaktorka naczelna kwartalnika PSTRYK MYK dla polskich dzieci w Belgii.

www.pstrykmyk.eu

 

​​JUSTYNA KUKLO – urodziła  się na wschodzie Polski, w ludowej krainie, gdzie nauczyła się rzemiosła tkackiego. Potem poniosło ją nad morze, do malarstwa, do koloru, do sztuk pięknych.  Z fachem malarza, ilustratora i pedagoga ruszyła dalej do centrum Europy, Brukseli, gdzie osiadła, umilając sobie czas robótkami belgijskich koronek. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydziału Malarstwa oraz Edukacji  Artystycznej, a także Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli, Wydziału Art Textile.

Pracuje jako graficzka i animatorka między innymi przy festiwalu Brussels Babel Festival. Współtwórczyni i ilustratorka kwartalnika PSTRYK MYK dla polskich dzieci w Belgii.

www.justynakuklo.eu

www.youtube.com/watch?v=8MXagSlPdYU

www.youtube.com/watch?v=6H_-IOCc7nEbottom of page